Home Tőkepiac Történelmi csúcsra jutott az OTP árfolyama és

Történelmi csúcsra jutott az OTP árfolyama és

by Roland
0 comments

Június 26-i tőzsdei áttekintés: Történelmi csúcson az OTP és a BUX-index

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX, csütörtökön 139 624,46 ponton zárt, ami 0,55%-os emelkedést jelent 770,48 ponttal. Az OTP árfolyama új történelmi csúcsot döntött, a nap végére 45 970 forintra nőtt, ezzel 670 forinttal (1,48%-kal) emelkedett, miközben a részvénypiac forgalma elérte a 24,6 milliárd forintot.

A vállalatok teljesítménye vegyes képet mutatott: a Mol árfolyama 3648 forintra csökkent, 22 forinttal (0,6%-kal) a 4,2 milliárd forintos forgalomban. Ezzel szemben a Richter árfolyama 140 forinttal (1,17%-kal) 12 140 forintra nőtt, a forgalma pedig 4,4 milliárd forintot tett ki.

Az amerikai részvénypiacok által generált kedvező hangulat, valamint a kereskedési adatok szerint Európába áramló jelentős befektetések segítették elő az OTP részvényeinek erősödését. Czibere Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője hangsúlyozta, hogy a kibocsátói hírek nem befolyásolták az árfolyamokat, a piaci hatások következményeként alakult ki az emelkedés.

Ugyanakkor a Magyar Telekom árfolyama is csökkent, 2692 forintra esett, ami 40 forintos (1,46%-os) visszaesést jelentett a 2,5 milliárd forintos forgalomban. A BUMIX, a BÉT kisebb cégeinek indexe, 9266,54 ponton zárt, amely 25,85 pontos (0,28%-os) csökkenést mutatott egy nap alatt.

A pénteki kereskedést gyengüléssel indította a New York-i tőbörse, miközben a globális piaci hangulat kedvezőtlen irányba mozdult el. A forint is csökkent a főbb devizákhoz képest, ami aggasztó jele a hazai devizapiacoknak.

You may also like

Leave a Comment

Connect

A weboldalon szereplő tartalom nem minősül pénzügyi tanácsadásnak. Minden közölt információ kizárólag tájékoztatási célokat szolgál.

© 2025 – Minden jog fenntartva. Tervezte és fejlesztette Hozam Mix