Home Összehasonlító elemzések Iványi Gábort továbbra is üldözi a Fidesz

Iványi Gábort továbbra is üldözi a Fidesz

by Roland
0 comments

A FIDESZ TOVÁBB ÜLDÖZI IVÁNYI GÁBORT

Belváros-Lipótváros fideszes többségű önkormányzata váratlan lépésre szánta el magát: felmondta a hajléktalan-ellátásra vonatkozó szerződését az Oltalom Karitatív Egyesülettel. Az Oltalom vezetője Iványi Gábor, akinek munkáját a kerület kormányzati nyomás alatt próbálják megakadályozni. A döntés sürgősséggel, a testületi ülés előtti este született, és a hirdetett hatályba léptetés 2026. január 1-jére vonatkozik, hat hónapos felmondási idővel.

A döntés mögött a kerület önkormányzata a Magyar Vöröskereszt jövőbeli szolgáltatásait említette, ami által világossá válik, hogy a politikai motivációk árnyékolják be a látszólag szakmai megközelítést. Az Oltalom eddig 30 fő részére biztosította a nappali melegedőt és ugyanennyi főnek az éjjeli menedékhelyet, valamint finanszírozta egy utcai szociális munkás bérét is.

A POLITIKAI VISSZAHÚZÓDÁS HÁTTÉRBE SZORÍTJA A SEGÍTŐ KEZEKET

Iványi Gábor elkötelezetten dolgozik a szegények megsegítésében, ám a kormányzat célkeresztjébe került. A helyi fideszes vezetés döntése egyértelműen a nemzeti politika irányvonalát követi, ami elgondolkodtató, hiszen az önkormányzat szociális szempontokat is figyelembe kellene, hogy vegyen. Herfort Marietta, Belváros-Lipótváros képviselője is rámutatott arra, hogy a döntés mögött politikai érdekek húzódnak meg, ami elfogadhatatlan egy demokratikus társadalomban.

AZ OLTALOM SZOLGÁLTATÁSA EGYRE FONTOSABBÁ VÁLIK

Az Oltalom Karitatív Egyesület tevékenysége a fővárosi szociális ellátórendszerben jelentős terhet vállal magára, különösen a női hajléktalanok ellátása terén. A döntés, hogy az önkormányzat megszünteti a megállapodást, nem csupán Iványi Gábor tevékenységét veszélyezteti, hanem rengeteg, rászoruló embert is az utcára sodorhat, megkérdőjelezve a kerületi vezetés szociális érzékenységét és felelősségét.

A SZOCIÁLIS VÉDELEM NÖVEKVŐ PROBLÉMÁI

A jövőbeli következmények aggasztóak lehetnek, hiszen a hajléktalan-ellátás terheit már eddig is sokan viselték. Mivel az önkormányzat a Vöröskeresztet kívánja bevonni, a kérdés az: vajon valóban képes-e azoknak a rászorulóknak a megfelelő támogatást nyújtani, akiket a város laza politikai intézkedései áldozatul ejtenek? A közvélemény éles kritikáját kiváltó lépés rávilágít, hogy a politikai játszmák nem csak a hatalomról szólnak, hanem emberi életekről is.

Forrás: piacesprofit.hu/cikkek/gazdasag/ivanyi-gabort-tovabb-uldozi-a-fidesz.html?utm_source=rss&utm_medium=referral

You may also like

Leave a Comment

Connect

A weboldalon szereplő tartalom nem minősül pénzügyi tanácsadásnak. Minden közölt információ kizárólag tájékoztatási célokat szolgál.

© 2025 – Minden jog fenntartva. Tervezte és fejlesztette Hozam Mix