ALAKUL AZ ORSZÁGOS DÖNTŐ MEZŐNYE AZ ŐSZ LEGIZGALMASABB PÉNZÜGYI VERSENYÉN
Győr-Moson-Sopron, Vas, Veszprém és Komárom-Esztergom vármegyék technikumi és szakképző iskolai diákjai ismét felmérték tudásukat a pénzügyi verseny keretein belül. A Privátbankár.hu által szervezett Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! verseny második fordulója során több mint 3200 diák mérte össze tudását csapatokban. A négyfős teamekből vármegyei és budapesti szinten összesen 10-10 csapat jutott a következő körbe, így a versenyt továbbra is élénk érdeklődés övezi.
A második forduló első versenynapján a csapatok 50 kérdésből álló kvízt töltöttek ki, majd egy online videochat keretében válaszoltak a zsűri kérdéseire. A vizsgálat során a pénzügyi ismeretek széles spektrumát érintették, beleértve a mindennapi pénzügyeket, befektetések, hitelek, biztosítások területét, valamint a zöld pénzügyek és digitális fizetési megoldásokkal kapcsolatos ismereteket is figyelembe vettek.
A zsűri tagjai közt megtalálhatóak voltak a Fundamenta Lakáskassza, a Magyar Államkincstár, a Magyar Biztosítók Szövetsége, és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal képviselői, akik szakmai tudásukkal és a felkészítő anyagok támogatásával járultak hozzá a verseny sikeréhez.
A második forduló első napján az alábbi csapatok jutottak tovább az országos döntőbe:
- Profitőrök – Tatabányai SZC Kossuth Lajos Gazdasági és Humán Technikum
- Raklók – Győri SZC Deák Ferenc Közgazdasági Technikum
- Sihederek 2 – Vas Megyei SZC Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum és Kollégium
- Von Cisco – Pápai SZC Faller Jenő Technikum
A következő forduló november 11-én, kedden zajlik, amikor újabb csapatok mutatják be pénzügyi tudásukat Fejér, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Baranya és Zala megyékből.
A verseny célja, hogy a fiatalok ne csak tudásban, hanem gyakorlati alkalmazásban is fejlődjenek, ezáltal is növelve a pénzügyi tudatosságot a következő generációk körében.